TH:E1 Ekonomik Sistem Toplama

 

TH E1: Teknolojikhaberler.net Ekonomik Sistem

Selam dostlar, bugün sizlerle orta seviyede bir sistem toplayacağız. Güncel kur seviyelerine göre toplayacağımız bu sistemin fiyatı orta seviye bandında yer alan bilgisayarlar için tam bir f/p sistemidir. Çok uzatmadan toplamış olduğumuz sisteme göz atalım.

AMD Ryzen 5 1600

 

Ryzen 5 1600, fiyatına göre gerçekten çok iyi performans veriyor. Ryzen serisinin tekli çekirdek performansı düşük olsada çoklu çekirdek performansı gerçekten çok yüksek. Herkesin bildiği gibi tekli çekirdekden çoklu çekirdeğe geçiş başladı. Çoklu çekirdeğe tam olarak geçildiğinde bir çok Intel kullanıcısı Ryzen işlemcilere geçiş yapacakdır.

RX 570

 

TH E1 sistemimizin ilk versiyonu gerek fiyatıyla gerek performansıyla rakipsiz ve en uygun sistemdir. Bu sisteme ekran kartı olarak RX 570’i koydum, çünkü RX 570 uygun fiyatı ve performansı ile sistem toplayacakların göz bebeğidir. İsteyen kişiler GTX 1650 tercih edebilir, ancak RX 570 kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Gıgabyte B450M

 

Bu anakartı seçmemizdeki en büyük etken OC işleminde en iyi performansı B450M veriyor. Gerek işlemci gerek bellek MHz’inde OC işlemi yapabiliyoruz ileride isterseniz anakartınıza M2 SSD bile takabilirsiniz.

RAM

 

Bellek olarak CORSAIR’in 8GB’lık Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 modelindeki belleğini tercih ediyoruz. Bellek olarak bunu tercih etmemizdeki en büyük sebebi CL16 olmasıdır. Anakart normalde 3200 MHz’e kadar destekliyor fakat 200 MHz performans anlamında düşüş yaşatmaz.

Kasa ve Güç Kaynağı

POWER BOOST VK-G2052S RGB 650W 80+: Kasayı anlatmamıza gerek yok aslında kalitesinden ne kadar kaliteli olduğunu anlıyoruz. Kasa ile birlikte gelen güç kaynağı 650 W 80+’dır. İlerleyen zamanlarda sisteminizi yükselteceğinizde güç kaynağı konusunda hiç bir problem yaşamazsınız.

Harddisk

 

SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200RPM: Sistemimiz fiyat performans sistemi olduğu için sistemizde SSD yok ama isterseniz özelleştirme kısmından SSD takabilirsiniz. SSD alacaksanız 480GB’lık SSD almanız gerekir.

Sistemimizin toplam fiyatı 3105.00 TL’dir.

Sistemimizi hemen satın almak isterseniz hazır linkine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?
😡
0
😥
0
👎
0
👍
2
😆
0
😱
0
Yorumlar
    • Ahmet Altınkaynak 11 ay önce
      0

      Uygun fiyat ile masaüstü toplamak istiyordum. Bu tavsiyeleri dikkate alacağım. Emeğinize sağlık. Teknolojikhaberler.net e teşekkür ederim.

Site İçi Arama
Kategoriler
Son Yorumlar
AffiliateLabz
Great content! Super high-quality! Keep it up! :)
Bilim Aşığı
Faydalı bir çalışma
ÖğrenciYardım
Ülkemizin Netflix'te dizilerini görmek gerçekten gurur verici :)
ÖğrenciYardım
Harika bir içerik.
AffiliateLabz
Great content! Super high-quality! Keep it up! :)
Popüler
Son Yorumlar
AffiliateLabz
Great content! Super high-quality! Keep it up! :)
Bilim Aşığı
Faydalı bir çalışma
ÖğrenciYardım
Ülkemizin Netflix'te dizilerini görmek gerçekten gurur verici :)