Google, Stadia Desteklenen Ülkelerde Gmail Hesabı Bulunduran Tüm Kullanıcılarına Stadia’yı 2 Aylığına Ücretsiz Yaptı!

Google tarafından piyasaya sürülen ve binlerce kullanıcının kullandığı Stadia hizmeti, bilgisayarı olan ancak sistemi yeterli olmayan kişilere aylık belli bir fiyata oyun oynama olanağı sağlıyordu. Bu hizmet sayesinde bilgisayarının sistem özellikleri kötü olan kişiler istediği oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordu.

Koronavirüs olayları vb nedenlerden dolayı Google, Stadia hizmetini, Stadia’nın bulunduğu ülkelerde ücretsiz yaptı. Buna göre ilgili ülkelerde gmail hesabı bulunan herkes Stadia’yı 2 ay boyunca ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. Stadia hizmeti şimdilik ülkemizde faaliyet göstermiyor. Google’ın Stadia hizmetini sorunsuz olarak kullanabilmeniz için hızlı bir internete sahip olmanız gerekiyor. Hızlı bir internete sahip iseniz Stadia hizmetini sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde kullanabilir, oyunlarda sorun yaşamazsınız.

İki ay ücretsiz kullanılacak olan Stadia, 3.ay  9,99 Dolar’dan ücretlendirilecek. Kullanıcılar iki ay içerisinde hesaplarını istediği gibi iptal edebilecek.